phone icon +420 603 465 561, +420 603 710 411 arrow icon

Czech Collegium

Komorní soubor Czech Collegium a Symfonický orchestr Czech Collegium je významný soubor pražské hudební scény. Založili ho členové Pražských symfoniků v roce 1996 a od té doby se stal nedílnou součástí pražského kulturního dění.

Přátelství členů souboru přineslo během času špičkovou profesionální úroveň. Ta se promítá zejména v kvalitě zvuku, spontánnosti výrazu a jednotě stylového pojetí, které přinesla léta společné práce.

Všichni členové souboru zastávají významné posty pražského hudebního života. Soubor ve složení smyčcového quintetu, sólové trubky a sólového zpěvu nabízí pestrou paletu repertoáru. Publikum tak může slyšet nejen rozličné varianty známých skladeb, ale také různé hudební styly od období baroka až po jazz.

Soubor vystupuje nejen v Praze a českých městech, ale i v zahraničí.

Složení souboru:

  • trubka – Miroslav Kejmar
  • soprán – Michaela Šrůmová, Dagmar Williams
  • I.housle – Pavel Šafařík
  • II.housle – Petr Hlaváč
  • viola – Vladimír Bažant
  • violoncello – Jaroslav Matějka
  • kontrabas – Lukáš Verner
czech collegium foto

Operní pěvkyně Michaela Šrůmová je pro svůj zářivý soprán vyhledávanou interpretkou barokní oratorní hudby a operní sólistkou (Národní divadlo v Praze, Divadlo J. K. Tyla v Plzni). Spolupracuje také s předními orchestry (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Český národní symfonický orchestr, Filharmonie Bohuslava Martinů, Czech Ensemble Baroque Orchestra a další).

Trumpetista Miroslav Kejmar patří mezi elitu hráčů na žesťové nástroje. Jako dlouholetý člen a solotrumpetista České filharmonie přispěl významnou měrou k jejích mezinárodním úspěchům, je také zakládajícím členem Prague Brass Ensemble.